Iskérka, sociální centrum denních aktivit

Centrum na podporu duševního zdraví - Rožnov pod Radhoštěm



Týden pro duševní zdraví 2009
září / říjen 2009

„ Někde hluboko v nás všichni víme, že nejdůležitější věcí v životě není, abychom sami vyhráli. Nejdůležitější věcí v tomto životě je pomoci druhým vyhrát. Dokonce i když to  znamená zpomalení a změnu v našem vlastním životě.“

3. ročník Týdne pro duševní zdraví zahájíme 1. 9. 2009 vernisáží výstavy koláží „Dynamický stereotyp“ - plakát na akci ke stažení zde.
Stručné informace o autorce výstavy naleznete zde.

Foto z vernisáže naleznete zde: foto 1, foto 2, foto 3, foto 4 
Videoreportáž TV Beskyd z vernisáže zde

 Plakát na akci ke stažení zde plakák

Hlavní program proběhne na přelomu září a října,  od 25.9. – 5.10.2009

Srdečně Vás zveme k účasti na programu 3. ročníku Týdne pro duševní zdraví a věříme, že si vyberete z naší programové nabídky.

Hlavními pořadateli jsou i v letošním roce Iskérka – o.s. a  Městská knihovna v Rožnově pod Radhoštěm. Děkujeme všem sponzorům a dárcům, kteří podpořili náš projekt.

Týdny pro duševní zdraví vrcholí 10.října.Tento den vyhlásila mezinárodní organizace World Federation for Mental Health Světovým dnem pro duševní zdraví.

Celorepublikové akce Týdnů pro duševní zdraví 2009 najdete na www.tdz.cz.

Tehdy odpoledne pršelo
(„Měla‘s jich pět“)

Benefiční pantomimické  představení pro Iskérku

Milí diváci, zveme Vás spolu s námi sdílet příběh ženy, která vzpomíná na minulost ... Premiéra : 4. října 2009 v 15 hod. ve Společenském domě v Rožnově pod Radhoštěm

 „Tehdy odpoledne pršelo. Vrátila jsem se celá promoklá domů, do prázdného bytu. Od jeho smrti byl pořád tak prázdný... Byla jsem úplně mokrá, snad všechno na mně  bylo mokré. Nesnáším, když se mi mokré vlasy lepí na krk. Svázala jsem je do culíků, vypadala jsem najednou jako malá holka. A pak jsem vytáhla to staré album s fotografiemi.“

„Těším se na zážitek sdělení našeho díla divákům v rámci Týdne duševního zdraví právě s tématem vyrovnání se s minulostí, kterého se týká i naše pantomima“, řekl mim Václav Dostál.

Plakát na akci ke stažení zde: plakát pršelo Mimové – ke stažení zde: plakát mimové


© Iskérka / hosting VALACHNET/ titulní foto Fotografický herbář