Iskérka, sociální centrum denních aktivit

Centrum na podporu duševního zdraví - Rožnov pod RadhoštěmReportáže 2012


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerRožnovská Iskérka představí nové prostory a služby

2.2.2012

Centrum na podporu duševního zdraví Iskérka z Rožnova pod Radhoštěm bylo otevřeno 11. února roku 2004. K tomuto datu směřuje také letošní den otevřených dveří, na kterém chtějí členové sdružení představit svou činnost široké veřejnosti.

Kam kráčíš, Iskérko? Pod tímto názvem pořádá rožnovské centrum na podporu duševního zdraví v pátek 10. února den otevřených dveří. "Snažíme se rekapitulovat, co jsme udělali za ten minulý rok a jaké plány máme do roku následujícího," vysvětluje koordinátorka Iskérky Blanka Mikolajková. "Děláme ho už třetím rokem a chtěli bychom umožnit veřejnosti, aby se podívala na ty naše nové prostory, aby si je mohla projít," doplňuje ji Alena Jbaili, která v Iskérce pracuje jako pedagog.

Novými prostory je myšlen tento dům sousedící se stávajícím sídlem Iskérky. Právě sem se nedávno přestěhovaly rukodělné dílny, za kterými dříve docházeli klienti do budovy vedle prodejny Albert. "Při té příležitosti bychom rádi nabídli veřejnosti ukázku s možností koupě malých dárečků, které zde spolu s klienty vyrábíme v rukodílně," uvedla Alena Jbaili. "Představí se naše Rada uživatelů, která v minulém roce vznikla, představíme dva mezinárodní projekty, které realizujeme spolu s holandskou partnerskou organizací a představíme, co nás čeká v letošním roce a jaké nás čekají změny," dodala Blanka Mikolajková.

Své dveře otevře Iskérka v pátek 10. února už od 9 hodin ráno. Slavnostní zahájení, na kterém nebude chybět ani pěvecký sbor rožnovských seniorů Rosénka, je naplánováno na 13. hodinu.

© Iskérka / hosting VALACHNET / titulní foto Fotografický herbář