Iskérka, sociální centrum denních aktivit

Centrum na podporu duševního zdraví - Rožnov pod RadhoštěmČlánky

Co se skrývá pod peřinou?

Letošní zima byla dlouhá a sněhu až nad hlavu. Kdo by se netěšil na jaro? Kdo by se netěšil, až se slunce znovu svými paprsky dotkne země a celá ta bílá nádhera roztaje pod hřejivými slunečními paprsky?

Jaro je už tady a sněhová peřina, která celou zimu chránila zem, je ta tam a my se znovu radujeme, že i letos vykvetly první kvítky, zem se zazelenala a všude, kde je světlo, je znovu veselo. Slunce znovu objímá tuto zem, aby ji zahřálo.

Nyní je zem obnažena a vydává svá svědectví. Svědectví o kráse, ale také svědectví o zkáze. Na mnoha místech vykvetly místo krásných květů plastové láhve, papírky a papíry nejrůznějších tvarů a veikostí, odpad všeho druhu, který patří určitě jinam, než do lesa, na trávu, louku, chodníky či cestu.

Voláme vás všecny, přátele života, nezůstávejte chladní a lhostejní k tomu, co se kolem děje, jak se z naší krásné země stává skládka odpadů, smetiště, na kterém se sami udusíme, pokud se nezměníme!

Voláme vás všechny, přátele života, připojte se s námi k úklidu lesa, cesty, louky, právě tam, kde zrovna teď jste, kde zrovna pracujtete.

Občanské sdružení Zdravý Rožnov – Sociální centrum denních aktivit Iskérka vyčistí les pod Finančním úřadem v Rožnově a přeje všem čtenářům Spektra, všem občanům i všem přátelům života hodně dobré vůle, síly a vytrvalosti v dobrém